Vårt mål: Ett tobaksfritt Sverige

 

Ordförande

Lena Sjöberg, tandläkare
lena@ymtkansli.org
lena.sjoberg@regionostergotland.se

 

Vice Ordförande

Birgitta Enmark, tandhygienist

birgitta.enmark@regiongavleborg.se

 

Kassör

Helena Käll, tandläkare

helena@tandlakarekall.se

 

Sekreterare

Karin Sjögren, tandläkare

karinsjogren@telia.com

 

Ledamot

Camilla Löwén, tandhygienist

camilla.lowen@gmail.com

 

Ingela Throzell, tandhygienist

Ingela.throzell@ltkalmar.se


Johanna Reuterwing Smajic, tandhygienist

johanna.smajic@ltkalmar.se

____________________________________________________________________________________

Annette Birnbaum, adjungerad

annette.birnbaum@gmail.com

___________________________________________________________________________________

Monalill Hulander, tandsköterska adjungerad

mhulander@hotmail.com

Aktuellt

  • Opinionsbildning 2018

    Inom kort kommer många inom tandvården få ett erbjudande att stödja oss i opinionsbildningen mot tobak. Vi har ett val och växlar upp vårt arbete. Läs vidare och tack på Läs vidare

  • Barntandvårdsdagarna i Örebro 28-29 sept 2017

    Välkommen till Tandvård mot Tobaks monter!  Vi diskuterar gärna tobaksfrågan, och hur vi kan utveckla vårt tobakspreventiva arbete.

  • Odontologisk Riksstämma 2016

    Tmt ser fram emot årets Odontologiska Riksstämma. Vi har ett seminarium per dag. På onsdagen har vi ”Nya utmaningar på nya arenor; på gymnasieskolor och bland nyanlända och asylsökande”. På Läs vidare

Från vårt Facebook-flöde

Cannot Display Feed

Pls check if the Facebook page exists or not.

Besök våra hemsidor

Adress

Tandvård mot Tobaks Kansli
Box 738
101 35 Stockholm, SWEDEN

Besöksadress

Klara Östra Kyrkogata 10
Stockholm

Kontakt

Tel: +46 (0) 8 669 81 58
E-post: info@ymtkansli.org