Vårt mål: Ett tobaksfritt Sverige

Ordförande

Lena Sjöberg, tandläkare
lena@ymtkansli.org

Vice Ordförande

Birgitta Enmark, tandhygienist

birgitta.enmark@regiongavleborg.se

Kassör

Miranda Nordström , tandhygienist

miranda.nordstrom@distriktstandvarden.se

Sekreterare

Inger Eriksson, tandsköterska

inger22eriksson@gmail.com

Ledamot

Stella Airila-Månsson

stella.mansson@gmail.com

Karin Sjögren

karinsjogren@telia.com

Katarzyna Swigon

k.swigon@gmail.com

Johanna Reuterving Smajic

johanna.smajic@ltkalmar.se

Annette Birnbaum, adjungerad

annette.birnbaum@gmail.com

Aktuellt

  • Riksstämman 2022

    / För femtonde året i rad fick TmT möjlighet att arrangera ett seminarium på Riksstämman Denna gång i Göteborg och med titeln Tackla Tobak i Tandvården. Full salong och stort Läs vidare

  • Odontologisk riksstämma 16-18 november

    Svenska Tandläkaresällskapet arrangerar i år den 58:e Odontologiska Riksstämman med syftet att sprida kunskap och främja utvecklingen på det odontologiska området. I år blir det på Svenska Mässan i Göteborg. Årets Läs vidare

  • Tandvård mot Tobak i Almedalen

    Tandvård mot Tobak var i Almedalen under politikerveckan och hade ett seminarium om det vita snuset och tandvårdens roll i det tobakspreventiva arbetet. Våra förbund deltog och uttryckte sitt stöd Läs vidare

Besök våra hemsidor

Adress

Tandvård mot Tobaks Kansli
Box 738
101 35 Stockholm, SWEDEN

Besöksadress

Klara Östra Kyrkogata 10
Stockholm

Kontakt

Tel: 073-947 77 64
E-post: info@ymtkansli.org